Kurzy pro začátečníky a mladé psy

Kurz je určen pro nezkušené majitele psů, mladé psy a štěňata. Cílem kurzu je seznámit majitele psů (psovody) se základy výchovy a výcviku psa, naučit je správně se psem komunikovat a spolupracovat, pochopit lépe chování psa a umět ho vhodně využít při učení konkrétního cviku. Mezi základní cviky, které vedou k ovladatelnosti psa a možnosti s ním v klidu trávit volné chvíle v rozmanitém prostředí, patří rychlá reakce na jméno a přivolání, odložení a chůze u nohy. Tyto cviky jsou i základem k pozdějšímu náročnějšímu (sportovnímu) výcviku, kterého se můžou absolventi kurzu v klubu zúčastnit. Přestože se tyto cviky zdají být na první pohled jednoduché, jejich přesné splnění v různých rušivých podmínkách vyžaduje postupný a vytrvalý výcvik. Proto bude výcvik probíhat ve skupině několika psů a součástí může být i trénink mimo „izolovanou“ plochu cvičiště.

Kurz je rozdělen do 10 praktických lekcí v délce 1 hodiny + jedna úvodní přednáška. Cena kurzu je 1500,- Kč (pro majitele psů z útulku 1000,- Kč). Konkrétní časy kurzů budou upřesněny a zveřejněny na stránkách, popř. domluveny mezi přihlášenými a vedoucím kurzu. Zájemci o kurz se mohou přihlásit mailem na adrese zko.krimice@seznam.cz. V mailu uveďte zejména: jméno a příp. telefonní kontakt, plemeno a stáří psa, preferovaný čas lekcí (sobota, neděle, všední den odpoledne apod.), případně další informace či dotazy, které pokládáte za podstatné.

Při první návštěvě klubu si s sebou určitě přineste očkovací průkaz psa s platným očkováním, dále byste měli mít pevné vodítko, obojek (pro větší plemena raději řetízkový). Je-li Váš pes agresivní nebo napadá jiné psy, musí mít ochranný košík (náhubek). Pro lepší motivaci Vašeho psa si nezapomeňte nějaké pamlsky nebo hračku. 
Z výcviku budou vyloučeni všichni nemocní nebo zablešení psi, a proto v tomto případě raději místo cvičiště navštivte veterinárního lékaře. Zábráníte tím nakažení dalších psů. 
Ostych a stud nechte doma. Ptejte se na cokoliv svých výcvikářů, jsou zde pro Vás. Pomůžete tím i k snadnějšímu výcviku Vašeho psa. 
Byli bychom velice rádi, kdybyste nám sdělili i to, co se Vám u nás nelíbí.